A UNIQUE recipe

With 40% pistachios, this spread is pure temptation: velvety, rich, and ready to transform any recipe into a gourmet moment.
Ingredients
PISTACHIOS (40%), sugar, sunflower seed oil, skimmed MILK powder, emulsifier: sunflower lecithin. May contain other nuts: almonds, hazelnuts.

Same unique recipe, different sizes.

Nutritional Facts
| Average values for 100g | |
| Energy | 2413 kJ / 580 kcal |
| Fats | 39,9 g |
| of which saturated | 5,1 g |
| Carbs | 42,1 g |
| of which sugars | 35,1 g |
| of which polyols | - |
| Protein | 11,3 g |
| Salt | 0,1 g |
| Average values for 20g | |
| Energy | 482,6 kJ / 116 kcal |
| Fats | 7,98 g |
| of which saturated | 1,02 g |
| Carbs | 8,42 g |
| of which sugars | 7,02 g |
| of which polyols | - |
| Protein | 2,26 g |
| Salt | 0,02 g |









